Etkinlikler

Eğitimler Kütahya Eczacı Odası Eğitimi (2017)

Kutahya Eczacı odasının Klinik eczacılık derneğinden talebiyle 1 günlük klinik eczacılık eğitimi 9 eylül 2017 tarihinde Kütahya’da düzenlendi.

Eğitimler Pharmaclass Hasta Odaklı Yaz Okulu III

Derneğimiz koordinatörlüğünde; Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği, İVEK (İlaç, Eczacılık, Sağlık Bilim ve Teknolojileri Vakfı) ve Etkin Eczacılık Derneği’nin programa destekleri ile, Titanic Deluxe Hotel Bodrum’da 18 – 21 Mayıs 2017 tarihleri arasında özellikle serbest eczacılara yönelik olarak eczane içinde hasta odaklı yaklaşımı geliştirecek ve değerli kılacak bir toplantı planladık.

Kongreler III. Ulusal Klinik Eczacılık Farmasötik Bakım Kongresi

Klinik Eczacılık Derneği, Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ve Türk Eczacıları Birliği tarafından 9-12 Şubat 2017 tarihlerinde Antalya’da başarıyla gerçekleştirilen 3. Ulusal Klinik Eczacılık Farmasötik Bakım Kongresi’ne toplam 147 kişi (69 serbest eczacı, 18 hastane ve kurum eczacısı, 39 akademisyen ve çoğunluğunu lisansüstü öğrencilerinin oluşturduğu 22 öğrenci) katılmıştır. Üç gün boyunca klinik eczacılık, farmasötik bakım eğitimi ve uygulamalarının tartışıldığı, güncel ilaç ve farmaoterapi bilgilerinin aktarıldığı kongrede biri yurtdışından toplam 17 davetli konuşma, 10 panelistin yer aldığı 2 panel, 14 sözlü bildiri, 30 poster sunumu ve 7 farklı interaktif atölye çalışması gerçekleştirilmiştir.

Eğitimler Pharmaclass Hasta Odaklı Yaz Okulu II

Serbest eczaneler için Pharmaclass Hasta Odaklı Yaz Okulu eğitim programının 2. toplantısı Antalya’da yapılacak.

Eğitimler Pharmaclass Hasta Odaklı Yaz Okulu I

Özellikle serbest eczacılara yönelik olarak eczane içinde hasta odaklı yaklaşımınızı geliştirecek ve değerli kılacak bir toplantı planladık.

Kongreler II. Ulusal Klinik Eczacılık – Farmasötik Bakım Kongresi (2013)

Üç gün boyunca klinik eczacılık ve farmasötik bakım eğitimi ve uygulamalarının detaylı tartışıldığı kongremizde ikisi yurtdışından toplam 12 davetli konuşma, 12 panelistin yer aldığı 2 panel, 4 çalıştay, 9 sözlü ve 34 poster sunumu ve 1 adet güncel farmakoterapi oturumu gerçekleştirilmiştir.

Seminerler İstanbul Eczacı Odası işbirliği ile Klinik Eczacılık Seminerleri

İstanbul Eczacı Odası işbirliğiyle başlatılan Klinik Eczacılık-Farmasötik Bakım seminerlerinin ikincisi olan diyabet eğitiminde bir eczacının diyabet hastalarına bilinçli ve kaliteli hizmet sunabilmesi için gerekli olan donanımın kazandırılması amaçlanmıştır. Diyabet hastalığı ve tedavisiyle ilgili güncel yaklaşımların yanı sıra, özellikle eczacının diyabet tedavisindeki rolü uygulamalı olgu çalışmalarıyla anlatılacaktır. Program sonunda katılımcıların şu konularda gerekli bilgiyi almış olması hedeflenmiştir:

Seminerler Diyabette Kaliteli Eczacılık Hizmeti Semineri

Deneyimli klinik eczacılık öğretim elemanları tarafından hazırlanan “Diyabette Farmasötik Bakım” konulu 3 günlük sertifika programda bir eczacının diyabet hastalarına bilinçli ve kaliteli hizmet sunabilmesi için gerekli olan donanımın kazandırılması amaçlanmıştır. Diyabet hastalığı ve tedavisiyle ilgili güncel yaklaşımların yanı sıra, özellikle eczacının diyabet tedavisindeki rolü uygulamalı olgu çalışmalarıyla anlatılacaktır.

1 2 Next › Last »